بعضا! مشتریان از این که قیمت تابلو روان در تابلوسازی ها رنج مختلفی دارد دچار سردرگمی میشوند. اگر شما نیز میخواهید تابلو روان بخرید. برای خرید تابلو روان نکات بیان شده در زیر تاحدودی میتواند شما را از سردرگمی دربیاورد.

و البته به هرحال مشتری نیز نباید توقع داشته باشد. که تابلو روان مانند محصولاتی مثل چیپس و پفک یک برند ،در همه جا با یک قیمت ارائه شود ، تابلو روان مانند کامپیوتر اسمبل شده. و ممکن است از جنس های مختلفی برای ساخت آن استفاده شود. که در قیمت نهایی موثر است.

 

تابلو روان قیمت

قیمت تابلو روان براساس چه معیار هایی است؟

bigsalergb3 300x150 - قیمت تابلو روان
تابلو ال ای دی

قیمت تابلو روان بسته به نوع جنس و قطعات به کار رفته در تابلو میتواند متغیر باشد. و فکر نکنید همه تابلو روان ها از یک جنس و یک مدل هستند چون این فکر کاملا اشتباه است.
ماژول هایی که در تابلو روان استفاده میشود. ( مکعب های شامل لامپ ال ای دی ) بسته به شدت نوری که ایجاد میکنند متفاوت می باشند. و یکی از دلایل اصلی با کیفیت بودن یک کار استفاده از ماژول های با شدت نور بالا و کیفیت خوب می باشد.

 

قاب تابلو روان

در مدل قاب CNC ضدآب دورتادور کار را یک بردر یا لبه به عرض ۵ سانتی متر در بر میگیرد.

 

ماژول های تک رنگ دارای تراکم یکسان می باشند. اما در ماژول های رنگی دارای تراکم مختلف می باشند و در قیمت بسیار تاثیر گذار است.
ماژول های رنگی دارای انواع تراکم مختلف مثلا P20 P10 P8 P6 و غیره می باشد .
ماژول های رنگی دارای لامپ های گوناگونی از LED گرد گرفته تا بیضی شکل و حتی لامپ SMD می باشند که قیمت هریک بسیار متفاوت است.
ابعاد تابلو روان براساس تعداد ماژول در طول و عرض ساخته می شود. و این باعث محدودیت در ابعاد تابلو میشود. شما نمیتوانید دقیقا ابعاد مورد نظر خودتان را داشته باشید .
تکه های ماژول تک رنگ و بعضی رنگی ها معمولا ۳۲ سانت عرض و ۱۶ ارتفاع دارند و همانند یک پاژول در فریم CNC تابلو روان قرار میگیرند. در نتیجه ابعاد تابلو به ازای هر ماژولی که در ستون تابلو اضافه شود. ۳۲ سانتی متر به عرض و اضافه کردن هرسطر ماژول ۱۶ سانتی متر به ارتفاع تابلو اضافه میکند.
عرض تابلو را با ستون و ارتفاع آن را با سطر میگویند.
اگر به شما بگویند یک تابلو روان تک رنگ ۶ ماژول در ستون و ۵ ماژول در سطر دارد. یعنی : ۶×۳۲=۱۹۲ سانتی متر به اضافه ۱۰ سانتی متر لبه بالا و پایین تابلو ۲۰۲ عرض تابلو و ۵×۱۶=۸۰ سانتی متر به اضافه ۱۰ سانتی متر لبه چپ و راست تابلو ۹۰ سانتی متر ارتفاع تابلو میشود.
همانطور که در تصاویر زیر میبینید طول و عرض ماژول قرمز ۱۶ در ۳۲ می باشد. ولی ماژول RGB دارای ابعاد متفاوتی است.

 

ماژول تابلو led

ماژول تابلو روان

اصلی ترین قسمت یک تابلو روان ماژول ها تشکیل میدهند پس موقع خرید حتما از کیفیت بالای ماژول مورد استفاده تابلوساز مطمئن شوید زیرا در قیمت تابلو روان بسیار موثر است.
هیچ ارزانی بی دلیل و هیچ گرانی بی حکمت نیست این جمله درباره تابلو سازی ها نیز تاحدودی صادق است
استفاده از پاور ( منبع تغذیه ) خوب و تقسیم بندی مناسب و بجای تغذیه ماژول ها با توجه به پاور مهمترین نکته یک تابلو روان خوب محسوب می شود.
نوع مین برد یا مغز کنترل تابلو روان نیز در قیمت تابلو روان مهم است. بعضی مین بردها بسیار ساده و ابتدایی بوده و بعضی پیشرفته و قابلیت نمایش عکس و فیلم را حتی در تابلو های تک رنگ مثل قرمز و تمام رنگی را دارند.

نوع سیم بندی

نوع سیم بندی و استفاده از کابل های فلت نیز یکی از نکات مهم است که باید به آن توجه کرد.
بیشتر خرابی تابلو روان براثر بی تجربگی تابلو ساز و اتصالات نادرست کابل دیتا و تغذیه ماژول های تابلو روان رخ می دهد.
اگر تابلوساز های مختلف قیمت تابلو روان متفاوتی را به شما ارائه میکند. حتما باید قطعات مورد استفاده آنها را نیز باهم مقایسه کنید چون به احتمال زیاد قطعات متفاوتی در کار آنها استفاده می شود.

با توجه به تمامی نکات بالا و میزان وقتی که تابلو ساز در ساخت تابلو میگذارد قیمت تابلو روان در تابلو سازی ها متفاوت می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.